Menu

Holdets stab

Træner
profil
Claus Vejen Kristensen
Træner
ingen pic
Jess Skipper
Assistent
ingen pic
Jesper Birch Pedersen
Holdleder
ingen pic
Brian Syndergaard
Kasserer
ingen pic
Peder Fynholm

Næste kampU12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 3

Ude mod
Vallensbæk IF (1)
23. aug
Kl. 18.00
Vallensbæk Idrætscenter
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår - Pulje 3

Næste kampU12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 3

Hjemme mod
BK Avarta
22. aug
Kl. 17.30
Albertslund Stadion
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår - Pulje 3

StillingU12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Havdrup GI 1 1 0 0 3
2 Albertslund IF 0 0 0 0 0
3 Gadstrup IF 0 0 0 0 0
4 Glostrup 0 0 0 0 0
5 Greve Fodbold 0 0 0 0 0
6 Himmelev-Veddelev BK 0 0 0 0 0
7 Svogerslev BK 0 0 0 0 0
8 Vallensbæk IF (1) 0 0 0 0 0
9 Ølstykke FC (2) 0 0 0 0 0
10 FC Lejre 1 0 0 1 0

StillingU12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 BK Avarta 1 1 0 0 3
2 Vallensbæk IF 1 1 0 0 3
3 Orient GI 1 1 0 0 3
4 B. 1973, Herlev 0 0 0 0 0
5 Birkerød IF "Skjold" (1) 0 0 0 0 0
6 Herstedøster IC 0 0 0 0 0
7 Rosenhøj BK 0 0 0 0 0
8 Brøndby Strand IK 1 0 0 1 0
9 Albertslund IF 1 0 0 1 0
10 BSF 1 0 0 1 0

AIF Klubshop

Holdets aktiviteterAIF Årgang 2006

August 2017
22.
tirsdag

17:30 - 18:30

Kamp
Albertslund IF - BK Avarta
P-pladsen ved Albertslund Stadion
23.
onsdag

18:00 - 19:00

Kamp
Vallensbæk IF (1) - Albertslund IF
P-pladsen ved Albertslund Stadion
26.
lørdag

12:15 - 13:15

Kamp
Albertslund IF - FC Lejre
P-pladsen ved Albertslund Stadion
September 2017
2.
lørdag

11:30 - 12:30

Kamp
Greve Fodbold - Albertslund IF
P-pladsen ved Albertslund Stadion
3.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
B. 1973, Herlev - Albertslund IF
P-pladsen ved Albertslund Stadion
9.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Albertslund IF - Gadstrup IF
P-pladsen ved Albertslund Stadion
10.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
Albertslund IF - Brøndby Strand IK
P-pladsen ved Albertslund Stadion
13.
onsdag

17:30 - 18:30

Kamp
Herstedøster IC - Albertslund IF
P-pladsen ved Albertslund Stadion
17.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
Ølstykke FC (2) - Albertslund IF
P-pladsen ved Albertslund Stadion
23.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Albertslund IF - Svogerslev BK
P-pladsen ved Albertslund Stadion
24.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
Albertslund IF - Rosenhøj BK
P-pladsen ved Albertslund Stadion
27.
onsdag

17:45 - 18:45

Kamp
Vallensbæk IF - Albertslund IF
P-pladsen ved Albertslund Stadion
27.
onsdag

18:00 - 19:00

Kamp
Havdrup GI - Albertslund IF
P-pladsen ved Albertslund Stadion
Oktober 2017
7.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Himmelev-Veddelev BK - Albertslund IF
P-pladsen ved Albertslund Stadion
8.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
Albertslund IF - Birkerød IF "Skjold" (1)
P-pladsen ved Albertslund Stadion
11.
onsdag

17:15 - 18:15

Kamp
BSF - Albertslund IF
P-pladsen ved Albertslund Stadion
14.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Albertslund IF - Glostrup
P-pladsen ved Albertslund Stadion