Menu

Drenge Årgang 2007 - Hold kontakter

Årgangsleder/Holdleder Hold 1
profilepic
Christoffer Lehm
Træner
ingen img
Per Hansen
Træner
ingen img
Nikolaj Bøhmer Jensen
Træner
ingen img
Danni Michelini
Holdleder Hold 2
ingen img
Morten Michaelsen

Næste kampU11 Drenge 1 8-mands (07) Efterår • Pulje 2

Ude mod
KFUM BK, Roskilde
20. aug
Kl. 10.00
Lillevang Idrætscenter
U11 Drenge 1 8-mands (07) Efterår - Pulje 2

Næste kampU11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 4

Ude mod
Karlslunde IF
20. aug
Kl. 10.00
Karlslunde Stadion
U11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår - Pulje 4

StillingU11 Drenge 1 8-mands (07) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 BK Avarta 1 1 0 0 3
2 Albertslund IF 0 0 0 0 0
3 BK Friheden 0 0 0 0 0
4 Himmelev-Veddelev BK 0 0 0 0 0
5 Holbæk B&I 0 0 0 0 0
6 KFUM BK, Roskilde 0 0 0 0 0
7 Raklev GI 0 0 0 0 0
8 Tuse IF 0 0 0 0 0
9 Vallensbæk IF 0 0 0 0 0
10 Taastrup FC 1 0 0 1 0

StillingU11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 4

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Albertslund IF 0 0 0 0 0
2 BK Friheden 0 0 0 0 0
3 Ejby IF 1968 0 0 0 0 0
4 FC Lejre (1) 0 0 0 0 0
5 Greve Fodbold 0 0 0 0 0
6 Herstedøster IC 0 0 0 0 0
7 Ishøj IF 0 0 0 0 0
8 Karlslunde IF 0 0 0 0 0
9 Køge BK 0 0 0 0 0
10 Solrød FC 0 0 0 0 0

AIF Klubshop

Holdets aktiviteterAIF Årgang 2007

August 2017
20.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
KFUM BK, Roskilde - Albertslund IF A-hold
Albertslund stadion
20.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
Karlslunde IF - Albertslund IF B hold
21.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Træning
23.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning
26.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Albertslund IF - Holbæk B&I A hold
26.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Albertslund IF - Køge BK B hold
27.
søndag

12:00 - 13:30

Træning
Masterclass træning
Albertslund stadion
28.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Træning
30.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning
31.
torsdag

18:00 - 19:00

Kamp
Albertslund IF - Taastrup FC A hold
September 2017
2.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
Ishøj IF - Albertslund IF B hold
4.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Træning
6.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning
8.
fredag

17:30 - 18:30

Kamp
BK Friheden - Albertslund IF A hold
9.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Albertslund IF - Herstedøster IC B hold
11.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Træning
13.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning
14.
torsdag

18:00 - 19:00

Kamp
Albertslund IF - Vallensbæk IF A hold
16.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Albertslund IF - FC Lejre (1) B hold
17.
søndag

09:00 - 18:00

Træning
Master class cup
18.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Træning
20.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning
23.
lørdag

09:00 - 10:00

Kamp
Ballerup BK - Albertslund IF A hold
24.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
BK Friheden - Albertslund IF B hold
25.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Træning
27.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning
28.
torsdag

17:45 - 18:45

Kamp
Albertslund IF - Himmelev-Veddelev BK A hold
30.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Albertslund IF - Greve Fodbold B hold
Oktober 2017
2.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Træning
4.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning
5.
torsdag

18:00 - 19:00

Kamp
Ejby IF 1968 - Albertslund IF B hold
7.
lørdag

12:30 - 13:30

Kamp
Tuse IF - Albertslund IF A hold
9.
mandag

17:00 - 19:00

Træning
Træning
11.
onsdag

17:00 - 19:00

Træning
Træning
12.
torsdag

17:00 - 18:00

Kamp
Albertslund IF - BK Avarta A hold
14.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Albertslund IF - Solrød FC B hold