Menu

Holdinfo

Spillerne fra AIF cup 2016

Trænere og holdledere

Træner
ingen pic
Max Avnbo
Træner
profil
Morten Larsen
Holdleder
ingen pic
Tina Abel
Holdleder
ingen pic
Jan Frank Nygaard

Spillerliste

profil
Akab Jamil Ahmed
ingen img
Alexander Uhlmann
ingen img
Anton Nielsen
profil
Azad Durukan
profil
Bertram Brobæk Egede
profil
Diljan Rezin Ahmad-Redosz
profil
Emin Yusuf Arabaci
ingen img
Igor Arifovic
ingen img
Izaan Ahmed
profil
Jacob Pelayo
profil
Karl Lysholt Jespersen
ingen img
Lucas Abel
profil
Luka Buchwald
profil
Magnus Sander Avnbo
profil
Markus Nøhr Mortensen
profil
Mateo Glamatovic
ingen img
Mathias Larsen
profil
Mikail Secilmis
profil
Noah Brøns Pedersen
ingen img
Osman Can Turan
profil
Paulo Nygaard
profil
Sami Ayoub
ingen img
Shahir Anvari
profil
Villads Hee Rifbjerg
ingen img
Wilbert Sofus Andersen
ingen img
William Holm Uldbjerg Nielsen
profil
William Sofus Skipper Krogsbøll

AIF Klubshop

Holdets aktiviteterAIF Årgang 2008

August 2017
21.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
23.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
27.
søndag

12:00 - 13:30

Træning
Masterclass
Albertslund Stadion
28.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
30.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
September 2017
3.
søndag

12:00 - 16:00

Stævne
Sportgear Cup Betalingsstævne
4.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
6.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
10.
søndag

12:00 - 16:00

Stævne
B1973 cup i Herlev Betalingssstævne
11.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
13.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
18.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
20.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
24.
søndag

12:00 - 13:30

Træning
Masterclass
Albertslund Stadion
25.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
27.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
Oktober 2017
2.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
4.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
8.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
DBU Stævne C
Albertslund Stadion
8.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
DBU Stævne B
Albertslund Stadion
9.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
11.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
16.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
18.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
23.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
25.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
29.
søndag

12:00 - 13:30

Træning
MasterClass
Albertslund Stadion
30.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
November 2017
1.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
6.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
8.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
13.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
15.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
20.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
22.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
26.
søndag

12:00 - 13:30

Træning
Masterclass
27.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
29.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
December 2017
4.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
6.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
10.
søndag

12:00 - 13:30

Træning
Masterclass
Albertslund Stadion
11.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
13.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion
18.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
U 10 Drenge
Albertslund stadion