Menu

U10 Drenge(08)

Spillerne fra AIF cup 2016

Trænere og holdledere

Træner
profil
Max Avnbo
Træner
profil
Morten Larsen
Holdleder
ingen pic
Tina Abel
Holdleder
profil
Jan Frank Nygaard

Spillerliste

profil
Akab Jamil Ahmed
ingen img
Alexander Uhlmann
ingen img
Anton Nielsen
profil
Azad Durukan
profil
Bertram Brobæk Egede
profil
Diljan Rezin Ahmad-Redosz
profil
Emin Yusuf Arabaci
ingen img
Igor Arifovic
ingen img
Izaan Ahmed
profil
Jacob Pelayo
profil
Karl Lysholt Jespersen
ingen img
Lucas Abel
profil
Luka Buchwald
profil
Magnus Sander Avnbo
profil
Markus Nøhr Mortensen
profil
Mateo Glamatovic
ingen img
Mathias Larsen
profil
Noah Brøns Pedersen
ingen img
Osman Can Turan
profil
Paulo Nygaard
profil
Shahir Anvari
profil
Villads Hee Rifbjerg
profil
Wilbert Sofus Andersen
ingen img
William Holm Uldbjerg Nielsen
profil
William Sofus Skipper Krogsbøll

AIF Klubshop

Holdets aktiviteterAIF Årgang 2008

Oktober 2017
23.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
kunstgræs
knustgræs
25.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
udendørs mini bane
udendørs mini bane
29.
søndag

12:00 - 13:30

Træning
MasterClass
Albertslund Stadion
30.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
indendørs Hal B
Hal B
30.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
udendørs kunst græs
udendørs kunst
November 2017
1.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
udendørs mini bane
udendørs mini bane
4.
lørdag

13:12 - 15:00

DBU-Stævne
Stævne: Hvalsø Hallerne
Albertslund Station
4.
lørdag

14:00 - 15:36

DBU-Stævne
Stævne: Taastrup Idrætshaller
Albertslund Station
6.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
indendørs
Hal B
6.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Udendørs kunst grøs
Udendørs kunst græs
8.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
udendørs mini bane
udendørs mini bane
13.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
indendørs Hal B
Hal B
13.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
udendørs kunst græs
udendørs kunst
15.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
udendørs mini bane
udendørs mini bane
20.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
indendørs
Hal B
20.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Udendørs kunst grøs
Udendørs kunst græs
22.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
udendørs mini bane
udendørs mini bane
26.
søndag

12:00 - 13:30

Træning
Masterclass
27.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
indendørs Hal B
Hal B
27.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
udendørs kunst græs
udendørs kunst
29.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
udendørs mini bane
udendørs mini bane
December 2017
3.
søndag

09:12 - 11:00

DBU-Stævne
Stævne: Borgerskolen
4.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
indendørs
Hal B
4.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Udendørs kunst grøs
Udendørs kunst græs
6.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
udendørs mini bane
udendørs mini bane
10.
søndag

12:00 - 13:30

Træning
Masterclass
Albertslund Stadion
11.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
indendørs Hal B
Hal B
11.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
udendørs kunst græs
udendørs kunst
13.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
udendørs mini bane
udendørs mini bane
17.
søndag

09:12 - 11:00

DBU-Stævne
Stævne: Taastrup Idrætshaller
18.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
indendørs Hal B
Albertslund Station
18.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Udendørs Knustgræs
Knustgræs
20.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Udendørs Kunstgræs Minibane
mini bane udendørs
Januar 2018
6.
lørdag

13:12 - 15:00

DBU-Stævne
Stævne: Haarlev Hallen
14.
søndag

13:00 - 15:00

DBU-Stævne
Stævne: Borgerskolen
Marts 2018
18.
søndag

09:00 - 11:00

DBU-Stævne
Stævne: Taastrup Idrætshaller
18.
søndag

13:00 - 15:00

DBU-Stævne
Stævne: Taastrup Idrætshaller