Menu

U9 Drenge (09)

Holdet for Albertslunds fodboldglade børn født i 2009

U9 holdet (årgang 2009) træner som udgangspunkt hver tirsdag kl. 17.30 og lørdag kl. 9.30. Træningstider kan ses her på hjemmesiden under holdets aktiviteter.

Vi er 2 trænere til ca. 30 børn, og der er generelt god opbakning til træningen. Derfor har vi brug for, at forældre er med til at bakke op om både træningen ved at assistere ved øvelser og ved kampene når der ikke er trænere med til stævnet.

Målsætningen med U9-holdet er først og fremmest, at både spillere og trænere skal have det sjovt, mens vi er aktive og forbedrer os fodboldmæssigt.

Vi tilstræber os at alle børnene bliver udfordret på det niveau de befinder sig på, samtidig med at børnene får mulighed for at træne sammen med de børn de har relationer fra skole og SFO med. Det betyder, at vi i nogle øvelser inddeler efter niveau, mens vi i andre øvelser blander os uafhængigt af niveau.

Hvis dit barn har lyst til at spille med, kontaktes Jacob Thomsen pr. mail eller telefon, for at aftale prøvetræning.

Hvis du efterfølgende ønsker at melde dit barn ind i klubben, gøres det via linket på hjemmesiden.

Holdets stab

Spillerliste

profil
Ahmed Ayub
profil
Albert Gram Dehn
profil
Amin Bellajrou
profil
Amir Akdeniz
profil
Benjamin Baran Wojcik
profil
Benjamin Skovborg
profil
Danial Munir
profil
Danyal Tasci
profil
David Kullberg
profil
Emal Shirzai
profil
Emil Benn
profil
Emma Benn
profil
Gustav Vesterlund Thomsen
profil
Hamza Polat
ingen img
Jacob Pedersen
ingen img
Jamal Khalid
ingen img
Jamie Nchedo Okonkwo
profil
Joel Hjort
profil
Josh Hjort
ingen img
Kaan Bozkurt
profil
Mikkel Møller Larsen
profil
Mohammad Zain Haq
ingen img
Noah Vinzent
ingen img
Oliver Holse
ingen img
Osman Can Turan
ingen img
Otto Olsen
profil
Sebastian Kassentoft Baudier
ingen img
Sebastian Tamakloe
profil
Tobias Markussen
ingen img
William Teglgaard Andersen
profil
Yusuf Kütük

AIF Klubshop

Holdets aktiviteterAIF Årgang 2009

Oktober 2017
23.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
Mandagstræning på Minikunsten
Minikunsten
26.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Torsdagstræning på Kunst 1
Kunst 1
28.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning Kunst 1
Kunst 1
29.
søndag

12:00 - 13:30

Træning
Masterclass træning
Ved omklædningsrummene
30.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
Mandagstræning på Minikunsten
Minikunsten
November 2017
2.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Torsdagstræning på Kunst 1
Kunst 1
4.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning Kunst 1
Kunst 1
4.
lørdag

12:00 - 14:00

Stævne
DBU indendørsstævne
Taastrup
6.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
Mandagstræning på Minikunsten
Minikunsten
9.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Torsdagstræning på Kunst 1
Kunst 1
11.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning Kunst 1
Kunst 1
11.
lørdag

10:00 - 13:00

Stævne
betalingsstævne Gladsaxe VIF cup C-Hold
kommer og tidspunkt kommer
11.
lørdag

14:00 - 16:00

Stævne
Betalingsstævne Gladsaxe VIF Cup B-hold
kommer og tidspunkt kommer
12.
søndag

11:00 - 13:00

Stævne
DBU Futsal indendørsstævne
Brødeskov
13.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
Mandagstræning på Minikunsten
Minikunsten
16.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Torsdagstræning på Kunst 1
Kunst 1
18.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning Kunst 1
Kunst 1
18.
lørdag

12:00 - 16:00

Stævne
Betalingsstævne Orient Cup B-hold
Kommer og tidspunkt kommer
19.
søndag

13:00 - 16:00

Stævne
Betalingsstævne Orient Cup C-hold
Kommer og tidspunkt kommer
20.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
Mandagstræning på Minikunsten
Minikunsten
23.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Torsdagstræning på Kunst 1
Kunst 1
25.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning Kunst 1
Kunst 1
25.
lørdag

13:00 - 15:00

Stævne
DBU Futsal indendørsstævne
Hedehushallen
26.
søndag

10:00 - 12:00

Stævne
Betalingsstævne VIF indoor kunst cup i ballerup B-hold
kommer
26.
søndag

12:00 - 13:30

Træning
Masterclass træning
Ved omklædningsrummene
27.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
Mandagstræning på Minikunsten
Minikunsten
30.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Torsdagstræning på Kunst 1
Kunst 1
December 2017
2.
lørdag

09:00 - 10:00

Stævne
Betaligsstævne Avarta-Julestævne B-Hold
Kommer og tidspunkt kommer
2.
lørdag

09:00 - 14:00

Stævne
Betalingsstævne Avarta-Julestævne C-hold
Kommer og tidspunkt kommer
2.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning Kunst 1
Kunst 1
3.
søndag

13:00 - 15:00

Stævne
DBU Indendørsstævne
Brødeskov
4.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
Mandagstræning på Minikunsten
Minikunsten
7.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Torsdagstræning på Kunst 1
Kunst 1
9.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning Kunst 1
Kunst 1
11.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
Mandagstræning på Minikunsten
Minikunsten
14.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Torsdagstræning på Kunst 1
Kunst 1
16.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning Kunst 1
Kunst 1
18.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
Mandagstræning på Minikunsten
Minikunsten
21.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Torsdagstræning på Kunst 1
Kunst 1
28.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Torsdagstræning på Kunst 1
Kunst 1
30.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning Kunst 1
Kunst 1
Januar 2018
4.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Torsdagstræning på Kunst 1
Kunst 1
6.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning Kunst 1
Kunst 1
7.
søndag

00:00 - 01:00

Stævne
DBU Futsal/indendørsstævne
8.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
Mandagstræning på Minikunsten
Minikunsten
11.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Torsdagstræning på Kunst 1
Kunst 1
13.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning Kunst 1
Kunst 1
15.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
Mandagstræning på Minikunsten
Minikunsten
18.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Torsdagstræning på Kunst 1
Kunst 1
20.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning Kunst 1
Kunst 1
22.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
Mandagstræning på Minikunsten
Minikunsten
25.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Torsdagstræning på Kunst 1
Kunst 1
27.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning Kunst 1
Kunst 1
28.
søndag

12:00 - 13:30

Træning
Masterclass træning
Ved omklædningsrummene
29.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
Mandagstræning på Minikunsten
Minikunsten
Februar 2018
1.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Torsdagstræning på Kunst 1
Kunst 1
3.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning Kunst 1
Kunst 1
5.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
Mandagstræning på Minikunsten
Minikunsten
8.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Torsdagstræning på Kunst 1
Kunst 1
10.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning Kunst 1
Kunst 1
12.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
Mandagstræning på Minikunsten
Minikunsten
15.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Torsdagstræning på Kunst 1
Kunst 1
17.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning Kunst 1
Kunst 1
25.
søndag

12:00 - 13:30

Træning
Masterclass træning
Ved omklædningsrummene
26.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
Mandagstræning på Minikunsten
Minikunsten
Marts 2018
1.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Torsdagstræning på Kunst 1
Kunst 1
3.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning Kunst 1
Kunst 1
3.
lørdag

11:00 - 13:00

Stævne
DBU Futsal indendørsstævne
Lyngehallen
5.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
Mandagstræning på Minikunsten
Minikunsten
8.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Torsdagstræning på Kunst 1
Kunst 1
10.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning Kunst 1
Kunst 1
12.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
Mandagstræning på Minikunsten
Minikunsten
15.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Torsdagstræning på Kunst 1
Kunst 1
17.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning Kunst 1
Kunst 1
18.
søndag

13:00 - 15:00

Stævne
DBU Indendørsstævne
Gundsølille hallen
19.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
Mandagstræning på Minikunsten
Minikunsten
22.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Torsdagstræning på Kunst 1
Kunst 1
24.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning Kunst 1
Kunst 1
26.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
Mandagstræning på Minikunsten
Minikunsten
April 2018
5.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Torsdagstræning på Kunst 1
Kunst 1
7.
lørdag

09:30 - 11:00

Træning
Lørdagstræning Kunst 1
Kunst 1