Menu

Vinterturnering 2018 - 2019

image

Så er vinterturneringen klar for Masters

 Foruden os selv deltager: Brøndby, Avedøre, Tåstrup, Ejby 68 , KFUM Roskilde

Læs referat fra DER SEKS generalforsamling her

Turneringen er for +55 gamlinger. Læs de andre regler

Læs kontakter og stadions under turneringsplanen

Turneringsplanen her:

 

Dato Dag Tidspunkt Hjemmehold Udehold
         
8.11 Torsdag 19:45 KFUM Roskilde Brøndby
6.11 Tirsdag 20:45 Ejby 68 Avedøre
7.11 Onsdag 20:45 Tåstrup Albertslund
         
         
12.11 Mandag 19:45 Brøndby Tåstrup
12.11 Mandag 17:45 Avedøre KFUM Roskilde
17.11 Lørdag 10:00 Albertslund Ejby 68
         
         
19.11 Mandag 19:45 Brøndby Albertslund
19.11 Mandag 17:45 Avedøre Tåstrup
22.11 Torsdag 19:45 KFUM Roskilde Ejby 68
         
         
27.11 Tirsdag 20:45 Ejby 68 Brøndby
26.11 Mandag 17:45 Avedøre Albertslund
28.11 Onsdag 20:45 Tåstrup KFUM Roskilde
         
         
3.12 Mandag 17:45 Avedøre Brøndby
6.12 Torsdag 19:45 KFUM Roskilde Albertslund
08:12 Tirsdag 20:45 Ejby 68 Tåstrup
         
         
10.12 Mandag 19:45 Brøndby KFUM Roskilde
10.12 Mandag 17:45 Avedøre Ejby 68
10.12 Lørdag 09.00 Albertslund Tåstrup
         
         
9.1. Onsdag 20:45 Tåstrup Brøndby
7.1. Mandag 17:45 Avedøre KFUM Roskilde
8.1 Tirsdag 20:45 Ejby 68 Albertslund
         
         
19.1 Lørdag 10:00 Albertslund Brøndby
14.1 Mandag 17:45 Avedøre Tåstrup
15.1 Tirsdag 20:45 Ejby 68 KFUM Roskilde
         
         
21.1 Mandag 19:45 Brøndby Ejby 68
26.1 Lørdag 10:00 Albertslund Avedøre
24.1 Torsdag 19:45 KFUM Roskilde Tåstrup
         
         
11.2 Mandag 19:45 Brøndby Avedøre
2.2 Lørdag 09.00 Albertslund KFUM Roskilde
30.1 Onsdag 20:45 Tåstrup Ejby 68
         
         
4.2 Mandag 19:45 Brøndby Tåstrup
7.2 Torsdag 19:45 KFUM Roskilde Avedøre
9.2 Lørdag 10:00 Albertslund Ejby 68
         
         
28.2 Torsdag 19:45 KFUM Roskilde Brøndby
26.2 Tirsdag 20:45 Ejby 68 Avedøre
27.2 Onsdag 20:45 Tåstrup Albertslund
         
         
4.3. Mandag 19:45 Brøndby Albertslund
6.3. Onsdag 20:45 Tåstrup Avedøre
7.3 Torsdag 19:45 KFUM Roskilde Ejby 68
         
         
12.3 Tirsdag 20:45 Ejby 68 Brøndby
16.3 Lørdag 10:00 Albertslund Avedøre
13.3 Onsdag 20:45 Tåstrup KFUM Roskilde
         
         
18.3 Mandag 19:45 Brøndby Avedøre
21.3 Torsdag 19:45 KFUM Roskilde Albertslund
19.3 Tirsdag 20:45 Ejby 68 Tåstrup
Brøndby  
   
Spillested Brøndby Stadion
Spilletid 19:45
Spilledag Mandag
Bemærkning Kunstgræs
Kontaktperson Mail: bfr@frisbaek.dk                                Telefon:  40 13 97 07
Kontaktperson Benny Frisbæk
Kontaktperson Mail: Mio8@godmail.dk                            Telefon:  
Kontaktperson Michael Olsen
Trøje Gul
   
KFUM Roskilde
   
Spillested Lillevang Idrætsanlæg, Snebærvej 16, Roskilde
Spilletid 19.45
Spilledag Torsdag
Bemærkning Kunstgræs
Kontaktperson Mail: Tonny.Larsen@sn.dk                          Telefon: 61 55 45 44 
Kontaktperson Tonny Larsen
Trøje Blå/Hvid stribet
   
Ejby 68  
   
Spillested Glostrup Stadion
Spilletid 20:45
Spilledag Tirsdag
Bemærkning Kunstgræs
Kontaktperson Mail: moving-parts@hotmail.dk               Telefon: 28 70 77 95
Kontaktperson Per Colding
Trøje Rød
   
Tåstrup FC 
   
Spillested Nyhøj Sydskellet
Spilletid 19.00
Spilledag Mandag
Bemærkning Kunstgræs
Kontaktperson Mail:  Dormor@hansen.tdcadsl.dk           Telefon: 21 60 19 51
Kontaktperson Morten Hansen
Kontaktperson Mail: Rason.e3@rasmussen.dk                 Telefon
Kontaktperson Rene Rasmussen
Trøje Blå/Hvid stribet
   
Albertslund
   
Spillested Albertslund Stadion
Spilletid 09:45
Spilledag Lørdag
Bemærkning Kunstgræs
Kontaktperson Mail: kimje@mail.dk                                   Telefon: 28 74 44 04 
Kontaktperson Kim Jensen
Trøje Rød