Menu

Vinterturnering 2018 - 2019

image

Så er vinterturneringen klar for Masters

 Foruden os selv deltager: Brøndby, Avedøre, Tåstrup, Ejby 68 , KFUM Roskilde

Læs referat fra DER SEKS generalforsamling her

Turneringen er for +55 gamlinger. Læs de andre regler

Læs kontakter og stadions under turneringsplanen

Turneringsplanen her:

 

1 8.11 Torsdag 19:45 KFUM Roskilde Brøndby
2 6.11 Tirsdag 20:45 Ejby 68 Avedøre
3 7.11 Onsdag 20:45 Tåstrup Albertslund
           
           
4 12.11 Mandag 19:45 Brøndby Tåstrup
5 12.11 Mandag 17:45 Avedøre KFUM Roskilde
6 17.11 Lørdag 10:00 Albertslund Ejby 68
           
           
7 19.11 Mandag 19:45 Brøndby Albertslund
8 19.11 Mandag 17:45 Avedøre Tåstrup
9 22.11 Torsdag 19:45 KFUM Roskilde Ejby 68
           
           
10 .27.11 Tirsdag 20:45 Ejby 68 Brøndby
11 26.11 Mandag 17:45 Avedøre Albertslund
12 28.11 Onsdag 20:45 Tåstrup KFUM Roskilde
           
           
13 3.12 Mandag 17:45 Avedøre Brøndby
14 6.12 Torsdag 19:45 KFUM Roskilde Albertslund
15 08:12 Tirsdag 20:45 Ejby 68 Tåstrup
           
           
16 10.12 Mandag 19:45 Brøndby KFUM Roskilde
17 10.12 Mandag 17:45 Avedøre Ejby 68
18 10.12 Lørdag 09.00 Albertslund Tåstrup
           
           
19 9.1. Onsdag 20:45 Tåstrup Brøndby
20 7.1. Mandag 17:45 Avedøre KFUM Roskilde
21 8.1 Tirsdag 20:45 Ejby 68 Albertslund
           
           
22 19.1 Lørdag 10:00 Albertslund Brøndby
23 14.1 Mandag 17:45 Avedøre Tåstrup
24 15.1 Tirsdag 20:45 Ejby 68 KFUM Roskilde
           
           
25 21.1 Mandag 19:45 Brøndby Ejby 68
26 26.1 Lørdag 10:00 Albertslund Avedøre
27 24.1 Torsdag 19:45 KFUM Roskilde Tåstrup
           
           
28 11.2 Mandag 19:45 Brøndby Avedøre
29 2.2 Lørdag 09.00 Albertslund KFUM Roskilde
30 30.1 Onsdag 20:45 Tåstrup Ejby 68
           
           
31 4.2 Mandag 19:45 Brøndby Tåstrup
32 7.2 Torsdag 19:45 KFUM Roskilde Avedøre
33 9.2 Lørdag 10:00 Albertslund Ejby 68
           
           
34 28.2 Torsdag 19:45 KFUM Roskilde Brøndby
35 26.2 Tirsdag 20:45 Ejby 68 Avedøre
36 27.2 Onsdag 20:45 Tåstrup Albertslund
           
           
37 4.3. Mandag 19:45 Brøndby Albertslund
38 6.3. Onsdag 20:45 Tåstrup Avedøre
39 7.3 Torsdag 19:45 KFUM Roskilde Ejby 68
           
           
40 12.3 Tirsdag 20:45 Ejby 68 Brøndby
41 16.3 Lørdag 10:00 Albertslund Avedøre
42 13.3 Onsdag 20:45 Tåstrup KFUM Roskilde
           
           
43 18.3 Mandag 19:45 Brøndby Avedøre
44 21.3 Torsdag 19:45 KFUM Roskilde Albertslund
45 19.3 Tirsdag 20:45 Ejby 68 Tåstrup
Brøndby  
   
Spillested Brøndby Stadion
Spilletid 19:45
Spilledag Mandag
Bemærkning Kunstgræs
Kontaktperson Mail: bfr@frisbaek.dk                                Telefon:  40 13 97 07
Kontaktperson Benny Frisbæk
Kontaktperson Mail: Mio8@godmail.dk                            Telefon:  
Kontaktperson Michael Olsen
Trøje Gul
   
KFUM Roskilde
   
Spillested Lillevang Idrætsanlæg, Snebærvej 16, Roskilde
Spilletid 19.45
Spilledag Torsdag
Bemærkning Kunstgræs
Kontaktperson Mail: Tonny.Larsen@sn.dk                          Telefon: 61 55 45 44 
Kontaktperson Tonny Larsen
Trøje Blå/Hvid stribet
   
Ejby 68  
   
Spillested Glostrup Stadion
Spilletid 20:45
Spilledag Tirsdag
Bemærkning Kunstgræs
Kontaktperson Mail: moving-parts@hotmail.dk               Telefon: 28 70 77 95
Kontaktperson Per Colding
Trøje Rød
   
Tåstrup FC 
   
Spillested Nyhøj Sydskellet
Spilletid 19.00
Spilledag Mandag
Bemærkning Kunstgræs
Kontaktperson Mail:  Dormor@hansen.tdcadsl.dk           Telefon: 21 60 19 51
Kontaktperson Morten Hansen
Kontaktperson Mail: Rason.e3@rasmussen.dk                 Telefon
Kontaktperson Rene Rasmussen
Trøje Blå/Hvid stribet
   
Albertslund
   
Spillested Albertslund Stadion
Spilletid 09:45
Spilledag Lørdag
Bemærkning Kunstgræs
Kontaktperson Mail: kimje@mail.dk                                   Telefon: 28 74 44 04 
Kontaktperson Kim Jensen
Trøje Rød