Menu

Årgang 2007/08

Velkommen til Albertslund IF's U11 pigehold, for piger fra årgang 2007 og 2008.

Holdet startede efter sommerferien 2016 og er lige nu ca. 20 spillere, men der er altid plads til flere. Så er du nysgerrig på om fodbold er noget for dig, er du velkommen til at komme og prøve 14 dages træning, før du beslutter dig.

Her behøver du hverken fodboldstøvler eller benskinner, bare tøj du kan bevæge dig i og nogle gode sko.

Kontakt blot holdleder/træner Mads på mail Fodbold@broenspedersen.dk, hvis du vil være med.

Vi træner mandag og onsdag på banerne bag ved tennisbanerne på Albertslund stadion fra 17:30-19:00

Det er sejt at spille bold

 

Piger Årgang 2007/08 - Hold kontakter

Cheftræner / Holdleder
profilepic
Mads Brøns Pedersen
Assistenttræner
ingen img
Laura Møller

KampprogramU11 Piger 3 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 2

August 2017

Albertslund IF
23. aug
Kl. 17.30
Hjemme
Albertslund Stadion

Greve Fodbold

BK Friheden
30. aug
Kl. 18.45
Ude
Strandmarkens Fritidscenter

Albertslund IF
September 2017

Albertslund IF
6. sep
Kl. 17.30
Hjemme
Albertslund Stadion

Taastrup FC

FC Lejre
17. sep
Kl. 10.00
Ude
Lejrehallen

Albertslund IF

Albertslund IF
20. sep
Kl. 17.30
Hjemme
Albertslund Stadion

Roskilde Pigefodbold

Albertslund IF
27. sep
Kl. 17.30
Hjemme
Albertslund Stadion

Dianalund IF
Oktober 2017

Lyngby Boldklub 1921 (2)
7. okt
Kl. 10.00
Ude
Lyngby Stadion

Albertslund IF

Albertslund IF
14. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Albertslund Stadion

Nykøbing FC

KampprogramU11 piger 5-mands (07) begynder - 27. august • Pulje 1

August 2017

Albertslund IF
27. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Albertslund Stadion

LSF

Albertslund IF
27. aug
Kl. 11.30
Hjemme
Albertslund Stadion

Kr. Værløse IF

Lynge-Uggeløse IF
27. aug
Kl. 12.06
Ude
Albertslund Stadion

Albertslund IF

StillingU11 Piger 3 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Taastrup FC 1 0 1 0 1
2 BK Friheden 1 0 1 0 1
3 Albertslund IF 0 0 0 0 0
4 Dianalund IF 0 0 0 0 0
5 FC Lejre 0 0 0 0 0
6 Greve Fodbold 0 0 0 0 0
7 Lyngby Boldklub 1921 (2) 0 0 0 0 0
8 Nykøbing FC 0 0 0 0 0
9 Roskilde Pigefodbold 0 0 0 0 0

AIF Klubshop

Næste kampU11 Piger 3 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
Greve Fodbold
23. aug
Kl. 17.30
Albertslund Stadion
U11 Piger 3 begynder 8-mands (07) Efterår - Pulje 2

Næste kampU11 piger 5-mands (07) begynder - 27. august • Pulje 1

Hjemme mod
LSF
27. aug
Kl. 10.00
Albertslund Stadion
U11 piger 5-mands (07) begynder - 27. august - Pulje 1

Holdets aktiviteterAIF Piger årgang 2007-2008

August 2017
21.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på de små baner foran stadion
Ved banerne
23.
onsdag

17:30 - 18:30

Kamp
Albertslund IF - Greve Fodbold
23.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning 5 og 8-mands
Ved banerne
27.
søndag

10:00 - 12:24

DBU-Stævne
Stævne: Albertslund Stadion
28.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på de små baner foran stadion
Ved banerne
30.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning 5 og 8-mands
Ved banerne
30.
onsdag

18:45 - 19:45

Kamp
BK Friheden - Albertslund IF
September 2017
4.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på de små baner foran stadion
Ved banerne
6.
onsdag

17:30 - 18:30

Kamp
Albertslund IF - Taastrup FC
6.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning 5 og 8-mands
Ved banerne
10.
søndag

10:00 - 13:00

Stævne
DBU 5-mandsstævne
Kendes ikke endnu
11.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på de små baner foran stadion
Ved banerne
13.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning 5 og 8-mands
Ved banerne
17.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
FC Lejre - Albertslund IF
18.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på de små baner foran stadion
Ved banerne
20.
onsdag

17:30 - 18:30

Kamp
Albertslund IF - Roskilde Pigefodbold
20.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning 5 og 8-mands
Ved banerne
24.
søndag

10:00 - 13:00

Stævne
DBU 5-mandsstævne
kendes ikke endnu
25.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på de små baner foran stadion
Ved banerne
27.
onsdag

17:30 - 18:30

Kamp
Albertslund IF - Dianalund IF
27.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning 5 og 8-mands
Ved banerne
Oktober 2017
2.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på de små baner foran stadion
Ved banerne
4.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning 5 og 8-mands
Ved banerne
7.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
Lyngby Boldklub 1921 (2) - Albertslund IF
8.
søndag

10:00 - 13:00

Stævne
DBU 5-mandsstævne
kendes ikke endnu
9.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning på de små baner foran stadion
Ved banerne
11.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning 5 og 8-mands
Ved banerne
14.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Albertslund IF - Nykøbing FC